Dálnice jsou pro tranzitní dopravu

Ochránci přírody údolí Husího krku v Řetové, narozdíl od některých regionálních politiků nepřehlédli změny, které nastaly. Již před čtyřiceti lety byla z Hradce Králové plánována prostředkem kraje dálnice D35. V roce 1993 však byla dálnice zredukována jen na rychlostní silnici s nižšími technickými parametry. Do návrhu územního plánu Pardubického kraje je zakreslena téměř desítka variant této páteřní tranzitní komunikace. Veřejnosti jsou dnes známé dvě varianty, nešťastně nazvané severní a jižní. Přestože obě varianty nadále prochází středem kraje, vede se o jejich konečné umístění hlavně politický spor.


Z původní rovné trasy dálnice D35 se stala dnešní velmi klikatá severní varianta R35, která se významně zpomaluje v kopcích kolem Řetové a střetává se tam navíc i s koridorem vodního kanálu Odra-Labe. O pár kilometrů se přibližuje k sídlům na Orlickoústecku, a tak zejména zastupitelstvům měst Ústí nad Orlicí, České Třebové a Lanškrouna splňuje představy o tom, že bývalé okresní město, bývalý železniční uzel, či bývalé hejtmanství musí mít exkluzivně nejbližší přístup k této silnici.

Navrhovaný jižní koridor R35, vedený severně od Litomyšle, naopak nabízí plynulejší napojení na síť evropských dálnic, plně splňuje tranzitní účel a počítá s využitím sítě obslužných silnic II. třídy Pardubického kraje. Toto modernější alternativní řešení však nevymyslela státem řízená organizace Ředitelství silnic a dálnic, a proto prosazuje setrvačně severní variantu.

Ochránci přírody údolí Husího krku z Řetové podporují jednoznačně vedení tranzitního koridoru dálnice otevřenou krajinou kolem Litomyšle a Svitav proto, že bude skutečnou rychlostní silnicí, bude přitom levnější a jednodušeji stavebně realizovatelná.
Věříme, že šetrnější k přírodě budou při hlasování i krajští poslanci a vezmou v úvahu zajména možnost urychlení výstavby R35 a její postupné propojení s dokončovanou dálnicí D11.

22.2.2005 - Zpráva pro tisk